Polymaker Panchroma PLA Silk 1.75mm - 1kg Black
Kohokohdat:
- helppokäyttöinen sekä tasaista suorituskykyä
- eloisat värit
- tukee 200mm
Panchroma -sarjan PLA Silk -filamentti esittelee innovatiivisen lähestymistavan 3D-tulostukseen, joka tarjoaa yhdistelmän helppokäyttöisyyttä, tasaista suorituskykyä ja esteettistä vetovoimaa . Se tarjoaa ylellisen silkkisen viimeistelyn minimaalisilla kerroslinjoilla , mikä tekee siitä täydellisen sileiden, korkeakiiltoisten koriste-esineiden tai prototyyppien luomiseen . Saatavana laajassa valikoimassa täyteläisiä, eloisia värejä , tämä filamentti kohottaa minkä tahansa projektin ulkonäköä hienostuneella pintalaadullaan.
Panchroma-sarja on suunniteltu vastaamaan useiden luovien projektien tarpeisiin, ja se tarjoaa laajan valikoiman värejä, viimeistelyjä ja ainutlaatuisia filamenttitehosteita. Jokainen koostumus on hienosäädetty tarjoamaan paras mahdollinen tasapaino visuaalisen laadun ja painettavuuden välillä . PLA Silk on ihanteellinen sovelluksiin, joissa sekä visuaalinen vetovoima että tarkkuus ovat tärkeitä, joten se on erinomainen valinta prototyypeille ja lopullisille malleille, jotka vaativat ensiluokkaista ilmettä .
Tulostus PLA Silkillä on yksinkertaista , suositeltu suulakepuristuslämpötila on 190-230 ºC ja alustan lämpötila-alue 25-60 ºC . Se voidaan tulostaa jopa 200 mm/s nopeuksilla , mikä tarjoaa joustavuutta useille tulostusnopeuksille laadusta tinkimättä. Filamentti on suunniteltu älykkäällä kelalla , jossa on liukastumista estävä reuna, mikä takaa vaivattoman kokemuksen käytettäessä automaattisten materiaalijärjestelmien, kuten Bambu Lab AMS:n , kanssa , mikä tekee siitä mukautuvan ratkaisun nykyaikaisiin 3D-tulostuksen työnkulkuihin.
